Parametrics
CDNBS08-SRDA3.3-4 absolute maximum ratings: (1)Minimum Breakdown Voltage @ 1 mA VBR: 4.0V; (2)Working Peak Voltage VWM: 3.3V; (3)Maximum Clamping Voltage VC @ IP 1 VF: 8.0V; (4)Maximum Clamping Voltage @ 8/20 μs VC @ IPP 1 VF: 10.9 V @ 43A; (5)Maximum Leakage Current @ VWM ID: 125μA; (6)Maximum Cap. Bidirectional @ 0 V, 1 MHz CJ(SD): 15pF; (7)Peak Pulse Power (tp = 8/20 μs) 2 PPP: 500 W; (8)Maximum Forward Voltage @ 10 mA VF: 1.1V.
Features
CDNBS08-SRDA3.3-4 features: (1)RoHS compliant; (2)Protects up to four I/O ports; (3)Unidirectional confi guration; (4)ESD protection: 30 kV max.; (5)Low capacitance: 15 pF.
Diagrams
CDNBS08-SRDA3.3-4 block diagram
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
CDNBS08-SRDA3.3-4
CDNBS08-SRDA3.3-4
Bourns
TVS Diode Arrays SO-8 3.3V 500W Low Capacitance